Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

CONCURS  REGIONAL „ASTA-I  DATINA STRĂBUNĂ”

Brăila – decembrie 2012   

EDIŢIA a II-a

 

 

           

În luna decembrie, şcoala noastră a participat la Concursul Regional „Asta-i datina străbună!”, secţiunea „Felicitări de Crăciun”, organizat de  Colegiul Tehnic ,,Costin D. Neniţescu”, Brăila.

Colegiul nostru a fost reprezentat de eleva Duţu Estera Marina, din clasa a X-a A, coordonată de prof. Călinescu Iudit, care a câştigat pentru liceul nostru un minunat Premiu III.

Este o realizare deosebită, ţinând cont că au fost peste 450 de concurenţi înscrişi la toate secţiunile concursului, ceea ce arată încă o dată că şi în liceul nostru există elevi talentaţi, cu multă imaginaţie şi creativitate, după cum o dovedeşte şi acest ultim premiu.

Felicitări concurentei noastre şi la cât mai multe realizări viitoare! Şi sperăm ca participările elevilor noştri la diferite concursuri şi olimpiade să aducă şcolii cât mai multe premii care să ateste calităţile şi talentul elevilor noştri!

Prof. Iudit Călinescu

Joomla visitor tracking and live stats