Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

CABINETUL DE CONSILIERE ŞI ASISTENŢĂ PSIHOPEDAGOGICĂ

 

CAMPANII ADRESATE ELEVILOR în anul şcolar 2012-2013

 

I.Prevenirea traficului de fiinţe umane în rândul adolescenţilor;

II.Prevenirea consumului de  droguri;

III.Prevenirea violenţei şcolare.

         

 

  1. În anul şcolar 2012-2013, în cadrul Colegiului Tehnic Cărăşan Reşiţa, se vor desfăşura trei ample campanii adresate elevilor colegiului, în parteneriat cu Centrul Raţiu pentru Democraţie , Inspectoratul Judeţean de Poliţie Reşiţa şi Asociaţia Antidrog Caraş Severin. Fiecare dintre cele trei campanii sunt organizate pe  activităţi distincte, la clasele a IXa, a Xa , a XIa, a XII, a XIII  a învăţământ liceal  precum şi la învăţământul liceal special în perioada octombrie 2012-mai 2013.

 

  1. Campaniile se vor finaliza prin concursuri  intre clase unde elevii îşi vor prezenta produsele, posterele, pliantele, portofoliile sau vor interpreta scenete tematice/jocuri de rol.

 

 

 

 

 

 

Coordonator proiecte

 

Prof. psihopedagog

Mioara Trandafir

Joomla visitor tracking and live stats