Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

Scoala altfel


Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului a deschis o platformă online de înregistrare a ofertelor organizaţiilor nonguvernamentale din domeniul educaţiei şi ale Consiliului Naţional al Elevilor (CNE), în cadrul Programului "Şcoala altfel". 

  "Utilizând www.scoalaaltfel.edu.ro, elevii, părinţii şi cadrele didactice pot fi la curent atât cu ofertele educaţionale ale ONG-urilor care activează în judeţul lor, cât şi cu cele ale CNE, în aşa fel încât să aibă posibilitatea de a alege o gamă cât mai variată de activităţi nonformale pentru săptămâna 'Şcoala altfel'", se arată într-un comunicat de presă al MECTS remis vineri. 


Platforma 
http://scoalaaltfel.edu.ro/despre.php a adunat, până în acest moment, ofertele a peste 100 de organizaţii nonguvernamentale din toată ţara. Nu în ultimul rând, aici se regăsesc propunerile de proiecte ale membrilor Consiliului Naţional al Elevilor.


Joomla visitor tracking and live stats