World EducationUniversitati de top din Europa si noi metode de predare

Inregistrati-va acum la www.world-education.ro!

Sambata si duminica, intre 10.00 si 17.00, la Hotel Hilton, Bucuresti - reprezentantii a 26 universitati din Marea Britanie, Olanda, Danemarca, Suedia, Italia si Austria se vor intalni cu cei interesati sa-si continue studiile universitare sau de master in strainatate.

Targul este dedicat elevilor din ultimii ani de liceu, studentilor care sunt in cautarea unui program de master in strainatate, precum si parintilor care isi doresc sa afle mai mult despre educatia in strainatate.

Toti participantii beneficiaza de consultanta educationala specializata din partea consultantilor Integral, precum si de oportunitatea de a participa la seminariile si prezentarile organizate in cadrul targului.

Pentru prima oara la World Education multe dintre universitatile participante vor organiza sesiuni deadmitere pe loc. Studentii care au ratat termenul limita pentru a se inscrie la universitate in Marea Britanie au o a doua sansa de a fi admisi in anul scolar 2012-2013. Pentru a va inscrie este necesar sa trimiteti in avans o parte din documentele solicitate de universitate. Mai multe informatii pewebsiteul World Education sau la birourile Integral Programe Educationale.

Un alt punct de atractie la targ sunt demonstratiile gratuite de Problem Based Learningo metoda de predare moderna des folosita in universitatile europene, dinamica si interesanta pentru orice domeniu de studiu.

Participarea este gratuita in limita locurilor disponibile. Nu ratati ocazia si inscrieti-va din timp lawww.world-education.ro  si  Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

La targ va veti putea intalni cu urmatoarele universitati:

Austria Webster University - Vienna
Danemarca International Business Academy, Denmark