Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

 Alex Fiat este elev in clasa XS1. Dintotdeauna a iubit cainii. Iar de 5 ani este implicat, voluntar, in activitatea unui adapost pentru caini, alaturi de doamna Liliana Burca, de la Centrul de Plasament "Speranta" din Resita.

El se ocupa zilnic de cei 24 de caini, prietenii sai. Face curatenie in custile lor, ii hraneste, se joaca cu ei. Ar dori sa le gaseasca tuturor familii iubitoare care sa-i adopte. In acelasi timp, e pregatit sa salveze si alti caini parasiti.

Ne-a lansat invitatia sa venim sa-i cunoastem prietenii si, daca putem, sa-i si ajutam. Cu hrana, cu mangaieri si vorbe bune.Alaturi de el in campania de strangere a ajutoarelor( hrana uscata pentru caini) sunt si d-nele prof. Ramona Obersterescu si Mioara Trandafir.


Joomla visitor tracking and live stats