Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

În prag de primăvară, Colegiul Tehnic Cărăşan din Reşiţa a organizat, în data de 27 februarie 2014, între orele 12 şi 18, în parcarea supermarketului Kaufland din municipiu, campania de voluntariat „Dăruieşte din suflet pentru suflet". Partener oficial al campaniei a fost ziarul online "Argument".

Acţiunea a fost coordonată de prof. Mioara Trandafir şi prof. Iudit Călinescu, împreună cu membrii Comisiei de promovare a imaginii şcolii: prof. Fărcăşescu Florin, prof. Miloş Manuela, prof. Miloş Carmen, prof. Petanec Claudiu, prof. Enăşescu Radu.

Campania s-a adresat elevilor cu cerinţe educative speciale şi a constat într-o expoziţie cu vânzare de produse decorative, accesorii şi mărţişoare realizate de elevii Colegiului Tehnic Cărăşan, îndrumaţi de: coord. prof. Seres Adelia, coord. prof. Manu Felicia, coord. prof. Laţcu Leontina, prof. Sandu Maria, prof. On Georgeta, dar şi maiştrii instructori: prof. Hogea Viorel, prof. Mocanu Costăchel, prof. Padineanţ Claudia, prof. Andreş Ioan, prof. Ienea Iosif, prof. Borca Achim.

Le mulţumim din suflet elevilor din clasele a IX-a A, a X-a A, a XI-a A, a XII-a A, a XI-a C, XS 1, care s-au implicat în realizarea acestor produse.

Fondurile primite vor fi folosite pentru achiziţionarea produselor necesare realizării unui atelier de creaţie pentru elevii cu nevoi speciale.
O dată cu această campanie, Colegiul Tehnic Cărăşan îşi lansează şi oferta educaţională pentru anul şcolar 2014-2015, o ofertă extrem de atractivă care cuprinde specializări cerute pe piaţa muncii din domeniul construcţii, instalaţii, textile, prelucrarea lemnului şi mecanic.

 

 CLA6146 CLA6155

 CLA6180 CLA6195

 

Joomla visitor tracking and live stats