Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

2 Venirea primăverii a fost întâmpinată şi de elevii şcolii noastre care au realizat diverse colaje, mărţişoare şi prezentări power-point despre tradiţii şi obiceiuri de primăvară, fiecare prezentare fiind recompensată cu diplome şi aplauze din partea asistenţei.

 Invitatul special al manifestării a fost domnul Dan Liuţ, realizator de emisiuni la Banat TV, care a subliniat încă o dată importanţa cunoaşterii şi conservării tradiţiilor şi obiceiurilor specifice regiunii.

 Acţiunea s-a încheiat cu prezentarea unui material documentar despre Balul Izmenelor la Rusca- Teregova. Cei interesaţi pot urmări un material video despre  acest eveniment pe site-ul televiziunii Banat TV.

Prof. Mamut Mihaela


1


2


3


 


4

 

 

 


 

Joomla visitor tracking and live stats