Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

Nasterea-Domnului-Iisus-Hristos3În fiecare an, înaintea vacanţei de Crăciun, se organizează în liceul nostru o serbare la care participă toţi elevii talentaţi care doresc să se manifeste prin muzică, dans, colinde, poezie, teatru, etc. 

În anul 2010, serbarea a avut loc în Cantina liceului, ea fiind organizată de prof. Monica Brânzei , în colaborare cu mulţi alţi profesori ai şcolii. În anul 2011, cei mici, elevii claselor a IX-a A şi B, au dat tonul, organizând o serbare de Crăciun în clasa lor, cu muzică şi poezie, colinde şi dans, fiind coordonaţi de profesorii Judit Szabo şi Bogdan Petanec.

Sperăm să întâmpinăm Crăciunul împreună de fiecare dată, şi să ne simţim la fel de bine ca în fiecare an!

                                                              Prof. Judit Szabo

Joomla visitor tracking and live stats