Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

Există momente unice în viaţa fiecărui om. Unul dintre acestea, unic în viaţa oricărui licean, este ceremonia de absolvire. Promoţia 2011 a liceului nostru a avut parte de un astfel de eveniment festiv care, sunt convinsă, le va rămâne pentru totdeauna întipărit în memorie.

Ceremonia a avut loc în amfiteatrul liceului, la ea participând, în afara absolvenţilor, elevi, profesori şi părinţi, toţi dorind să fie alături de aceştia în acest moment unic. Manifestarea a fost prezentată şi coordonată de prof. Judit Szabo, cu sprijinul diriginţilor claselor terminale şi al consilierului educativ al şcolii, prof. Monica Branzei.

Manifestarea a început printr-un discurs al d-lui dir Florin Farcasescu, iar apoi a vorbit d-na director adjunct, Lucia Tarlea şi dirigintii claselor terminale: clasa a XII-a A - prof. Otilia Sima, clasa a XII-a B - prof. Leontina Laţcu, clasa a XIII-a /1 - prof. Maria Muţiu, clasa a XIII/2 - prof. Sorin Suciu.

In continuare, cativa reprezentanti ai absolventilor, dar si colegi mai mici din

 clasele a XI-a au spus cateva cuvinte care au emoţionat până la lacrimi audienţa: presedinta Consiliului elevilor, Anca Vrejea, clasa a XII-a A iar apoi colegii ei, Rafael Gârboni, clasa a XII-a B, Petronela Ivan, clasa a XIII-a/1, Bianca Stehlic, clasa a XI-a A, Larisa Petrica, clasa a XI-a C, Lavinia Bându, clasa a XI-a B. Dirigintii claselor terminale au strigat catalogul pentru ultima data şi i-au premiat pe cei mai buni elevi.

Si pentru ca stafeta trebuie inmanata generatiilor viitoare, in acest moment de sarbatoare, reprezentanţii claselor terminale au inmanat simbolic cheia şcolii colegilor lor din clasele a XI-a

Ii felicitam pe toti absolventii promotiei 2011, si le dorim mult succes in tot ceea ce vor face mai departe!

Prof. Judit Szabo

Joomla visitor tracking and live stats