Get Adobe Flash player
Romanian English Finnish French German Greek Spanish

Credincioșii Parohiei Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil din Reșița s-au bucurat în Duminica a 17-a după Rusalii (14 februrarie 2016) de prezența în mijlocul lor a Preasfințitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeșului. Preasfinţia Sa, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, a oficiat Sfânta Liturghie în biserica parohială, în prezenţa a numeroşi credincioşi, informează Diac. Pavel Canea şi Darius Herea de la Biroul de Presă al Eparhiei Caransebeşului. În cadrul Sfintei Liturghii Preasfințitul Părinte Lucian a hirotonit întru preot pe diaconul Bogdan Claudiu Petanec, pe seama Paraclisului Sfinții Trei Ierarhi din incinta Colegiului Tehnic Cărășan din Reșița.

 

02 w747 h800 q100

Joomla visitor tracking and live stats